szkółka olsztyn
szkółka roślin olsztyn
szkółka roślin ozdobnych olsztyn
szkółka roślin i krzewów olsztyn
Nasza przygoda z roślinami rozpoczęła się w 1995 roku. Pasja i zamiłowanie do przyrody obudziły w nas chęć stworzenia niepowtarzalnego miejsca, w którym będą rodziły się kolejne pokolenia roślin ogrodowych.

Dlatego też w pięknym, spokojnym miejscu, w niewielkiej mazurskiej wsi powstała szkółka roślin ozdobnych. Szkółka zajmuje dosyć spory obszar, na którym produkowane są rośliny w pojemnikach, w gruncie, na otwartym terenie i w tunelach. Lata praktyki i doświadczeń pozwoliły nam na stworzenie oferty, dzięki której każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Naszym Klientom proponujemy:
  • drzewa i krzewy liściaste (w tym parkowe i alejowe)
  • rośliny iglaste w pojemnikach i z gruntu (okazy nawet 20- letnie)
  • szlachetne formy szczepione-ponad 100 odmian świerków, jodeł i sosen
  • młody materiał szkółkarski do dalszej produkcji
  • rośliny wrzosowate
  • byliny
  • pnącza
Najważniejsza jest dla nas jakość produkowanych roślin.

Specyficzne położenie szkółki i dosyć ostry klimat gwarantują wysoką odporność naszych roślin na niesprzyjające warunki klimatyczne.

Do produkcji roślin stosujemy najwyższej klasy nawozy i podłoża, które zapewniają im właściwy pokrój i kolor oraz odpowiedni wzrost.

Systematycznie sprawdzamy zdrowotność roślin pod kątem szkodników, chorób grzybowych i wirusowych.

Szkółka wpisana jest do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu nasze rośliny podlegają regularnej kontroli zdrowotnej i jakościowej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Mamy nadzieję, że proponowany przez nas asortyment spełni Państwa oczekiwania.

Postaramy się udzielić Państwu wyczerpujących informacji na temat rozwoju, pielęgnacji, ochrony i zastosowania naszych roślin, aby mogli Państwo cieszyć się nimi jak najdłużej.
szkolka olsztyn
szkółka olsztyn
   
    szkółka olsztynrosliny ozdobne olsztynSzkółka drzew i krzewów olsztynrośliny ogrodowe olsztynSzkółka dużych drzew OlsztynSzkółka krzewów olsztynszkolka olsztyn    
   
Wszelkie prawa zastrzeżone